VI Mistrzostwa Świata

DZIECI Z DOMÓW DZIECKA W PIŁCE NOŻNEJ

Cieszymy się , że Semi Line mogło być partnerem tego wspaniałego wydarzenia!

nnm

Aż 27 drużyn z całego świata zmierzyło się 29 lipca 2018 roku na stadionie miejskim przy ul. Łazienkowskiej 3 w Warszawie, podczas VI Mistrzostw Świata Dzieci z Domów Dziecka w Piłce Nożnej. Tytuł Mistrza Świata w pięknym stylu wywalczyła Ukraina, po zwycięstwie nad Polską w półfinałach i pokonaniu Holandii w wielkim finale. Biało-czerwoni zdobyli brąz.

W VI Mistrzostwach Świata Dzieci z Domów Dziecka w Piłce Nożnej blisko 270 zawodników i zawodniczek z domów dziecka całego świata stoczyło 92 mecze, strzelając w sumie 401 bramek (379 w fazie grupowej, 22 w fazie pucharowej). Na murawę wybiegli zawodnicy z Francji, Rosji, Tajlandii, Jordanii, Węgier, Ukrainy, Portugalii, Japonii, Białorusi, Serbii, Litwy, Czech, Słowacji, Słowenii, Polski, Macedonii, Holandii, Niemiec, Wietnamu, Estonii, Łotwy, Belgii, Bośni i Hercegowiny, Hiszpanii, Palestyny, Chorwacji i Nepalu.

Poza najważniejszymi tytułami mistrzowskimi przyznano także specjalne nagrody indywidualne i zespołowe:

Najlepszy zawodnik: Dominik Dziąbek (Polska)
Najlepsza zawodniczka: Nika Gruntar (Słowenia)
Król strzelców: Youness Tounsi (Holandia)
Najlepszy bramkarz: Ostap-Mykhailo Diakiv (Ukraina)
Najmłodszy zawodnik: Mike Luik (Estonia)
Najradośniejszy zawodnik: Lulhan Ajredinov (Macedonia)

Konkurs Biedronki:
- strzelec: Artur Chubintes (Białoruś)
- bramkarz: Ostap-Mykhailo Diakiv (Ukraina)

Drużyna Fair Play: Estonia
Najradośniejsza drużyna: Japonia
Najmłodsza drużyna: Estonia

VI Mistrzostwa Świata uświetniły swoją obecnością także piłkarskie gwiazdy: Maniche, Frank Verlaat, Dariusz Dziekanowski, Sebastian Mila, Tomasz Kłos, Radosław Gilewicz, Jacek Krzynówek, oraz nowo powołany selekcjoner reprezentacji Polski – Jerzy Brzęczek.

Po finałach Mistrzostw Świata odbył się rewanżowy pokazowy Mecz Gwiazd: Telewizja kontra Internet. Tym razem lepsi okazali się zawodnicy Internetu, którzy pokonali reprezentację Telewizji 4:3.